rsssitemap

چهارشنبه, 05 تیر 1398

header

بزرگداشت هفته پژوهش

به فراخور هفته ی پژوهش و شب چله باستانی بزرگداشتی .

پوستر هفته ی پژوهش 1

 


گاهنامه ی 14 پس از نیمروز شنبه هنگامه ی 30 آذر ماه 1392 خورشیدی در تالار دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد 12 برگزار می شود

 


مقدمه:
در گاهنامه ی 14 پس از نیمروز شنبه هنگامه ی 30 آذر ماه 1392 خورشیدی در تالار دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد 12 تهران فرهیختگان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اندیشمندان دانشگاه جامع علمی کاربردی، استادان و دانشجویان اهل قلم گرد هم آمدند تا پژوهش های انجام گرفته در حوزه ی سنتهای کهن ایرانی اسلامی را در کنار یکدیگر بار دیگر واکاوی کنند.
اهداف:
1.ارتقاءسطح علمی دانشجویان
2.ترویج تفکر نوعدوستی بین دانشجویان
3.اتحاد بین اقوام ایرانی و دوری جستن از هرگونه تفکر تفرقه انگیز و فرقه گرایی
فراخوان مقاله:
1.استاد داود رمضانی از واحد 12 با موضوع ریشه شناسی شب چله
2.دانشجو مهرداد مظاهری از واحد 15 با موضوع شب چله و آئین های اسلامی
3.استاد مرتضی داودی از واحد 12

گزارش همایش:
برنامه ها حدود ساعت 14:00 در حالی آغاز شد که مسیر منتهی به محل برگزاری همایش با عکس های محرم تزیین شده بود. تا با این تصاویر در همان ابتدا به تفاوتهای این جشن نسبت به برنامه های دیگر اشاره کرده باشند، محل برگزاری این همایش ، تزئین متفاوتی را به خود می دید و تلاش شده بود تا همه ی آن چیزهایی که تداعی کننده شب چله در یک خانه ی قدیمی است وجود داشته باشد، چیدمان صندلی ها نیز به گونه ای بود تا محیطی صمیمی را یادآور شود..

قرائت قرآن مهدی رحمانی شروع برنامه ها بود، پس از سرود ملی جمهوری اسلامی ایران آقای کریمیان رییس علمی کاربردی واحد 15 تهران در جایگاه حاضر شد و به مدعوین خوشامد گفت.
سپس آقای دکتر مهدی داودی رییس علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد 12 در جایگاه حاضر شد و ضمن خوشامد گویی و درود به مدعوین و عرض تسلیت به مناسبت اربعین حسینی، از تولد خورشید گفت و به جایگاه شب چله در فرهنگ و سنت ایرانیان اشاره کرد، سنتی کهن که بر تمام جهان تاثیر گذاشته است،
سخنرانی دکتر فیاض استاد تاریخ، بخش بعدی برنامه ها بود. ایشان به تاثیرات مسیحیت از فرهنگ ایرانی و میترائیسم و دیگر آئین های اسلامی اشاره کردند.
شاهنامه و داستانهای حماسی حکیم طوس دیگر بخش در این برنامه بود که با نقالی سارا فیروزه ای دهکردی اجرا شد(داستان گرد آفرید و نبرد ایشان با تورانیان ددمنش در شاهنامه. این داستان بیان عزت نفس زنان ایرانی در عصر باستان بوده است.)
بدین ترتیب نوبت به جناب آقای دکتر مهدی داودی رسید . ایشان رباعیات خود را با سه تار آقای محمدحسن کریمی دکلمه کردند.
برنامه بعدی موسیقی محزون گروه زخمه بود که با سرپرستی آقای سیاوش پایمرد اجرا شد.
تک نوازی محزون دانشجو مظاهری اجرایی دیگر بود که رنگ و بوی سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدا...الحسین را به این همایش افزودند.
سپس نوبت به کودکان رسید که با نمایش تئاتر فرشته ها محیط صمیمی باشندگان را گرما و سرور خاصی بخشیدند.

به روایت تصویر 

 


واحد فرهنگی دانشگاه علمی کاربردی واحد 12 تهران

 

6 7 5 4

نشانی: خیابان انقلاب-پیچ شمیران-ایستگاه پل چوبی- خیابان حقوقی- پلاک 61

شماره های تماس:15-77682012