rsssitemap

چهارشنبه, 05 تیر 1398

header

تازه های فرهنگی

برگزاری نخستین کارگاه شعر

سالن همایش های مرکز علمی کاربردی واحد 12 تهران(نظام الملک)، 18 امرداد ماه، با حضور برخی از استادان و علاقه مندان به شعر و ادب پارسی، شاهد برگزاری نخستین نشست کارگاه شعر(گل های داودی) بود.

در ابتدای این جلسه که به همت جناب آقای دکتر داودی ریاست محترم مرکز و مسوول امور فرهنگی واحد 12 برگزار گشت جناب آقای داودی به بحث کارگاهی در رابطه با ادبیات پارسی، پیشینه شعر کهن فارسی و مقایسه آن با ادبیات عرب و اروپایی مطالبی را ارائه نمودند و در ادامه به معرفی سبک های شعر پارسی و شاعران مرتبط با آن پرداختند. این بحث با تبادل نظریات حضار و ارائه نظریات آنان ادامه یافت.

IMG ۲۰۱۴۰۸۰۹ ۱۹۰۱۳۶

در ادامه کارگاه سرکار خانم عطیه وحیدی -از جمله شاعران حاضر در جلسه- به خوانش شعری سپید پرداخت. استاد داودی نیز با منحصر به فرد خواندن سبک شعری شاعر و با جویا شدن نظر سایر شاعران حاضر، به نقد و بررسی قسمت های از شعر شاعر پرداختند.

IMG ۲۰۱۴۰۸۰۹ ۱۹۰۲۵۸

از جمله حاضرین جلسه جناب آقای بهادر ثقفی از نویسندگان جوان و صاحب سبک بود. ایشان با معرفی کتاب تازه خود با نام «من و ستاره هام»؛ خواستار اهتمام و تلاش همه شاعران و نویسندگان جوان برای کشف استعدادهای نهفته خود شدند. همچنین جناب آقای دکتر داودی این نوید را داد که شاعران اهل قلم در مرکز واحد 12 در صورت صلاحدید می توانند آثار خود را از طریق انتشارات دانشگاه به چاپ برسانند و همچنین قرار بر این شد تا شعرهای برجسته شاعران حاضر در کارگاه در فصل نامه ای از طرف مرکز فرهنگ و هنر واحد 12 تهران انتشار یابد.

IMG ۲۰۱۴۰۸۰۹ ۱۹۳۵۰۸

IMG ۲۰۱۴۰۸۰۹ ۱۹۳۵۳۴

بخش دیگر کارگاه اختصاص به معرفی نرم افزاری با عنوان «پارسی سره» داشت. جناب آقای داودی با معرفی کامل این نرم افزار و نحوه کار با آن، آن را نرم افزاری دانست با این توانایی که واژگان روزمره بیگانه در زبان پارسی را پاک نموده و به جای آن پارسی سره(به معنای خالص) را جایگزین خواهد نمود.

حسن ختام مراسم نیز پخش صدا و تصویر نیما یوشیج و مهدی اخوان ثالث از بزرگان شعر نوی معاصر بود که با استقبال شاعران جوان حاضر در جلسه مواجه شد.

IMG ۲۰۱۴۰۸۰۹ ۱۹۴۳۵۱

 

6 7 5 4

نشانی: خیابان انقلاب-پیچ شمیران-ایستگاه پل چوبی- خیابان حقوقی- پلاک 61

شماره های تماس:15-77682012